თემა
|
რა იწვევს ეკოლოგიურ კატაკლიზმებს?
|
მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
მოსწავლეები გაიგებენ როგორი ეკოლოგიური პრობლემები არსებობს, როგორ
გადავჭრათ ისინი, რათა ავიცილოთ ბუნებრივი კატასტროფები.
|
მიზნები და შედეგები
|
მოსწავლეები კითხვის პროცესში გაიგებენ ტექსტის ძირითად ინფორმაციას,
შეძლებენ საჭირო ინფორმაციის მოძიებას: დაასახელებენ ეკოლოგიურ პრობლემებს, მათ გამომწვევ მიზეზებს,
იმსჯელებენ მათიგადაჭრის გზებს.(უცხ.11.3მოსწავლე განსაზღვრავს მოსმენის მიზანს და
იყენებს შესაბამის სტრატეგიებს ;უცხ.11.7მოსწავლე
იყენებს ზეპირმეტყველების სატანადო სტრატეგიებს; უცხ.11.8 მოსწავლე იგებს ინსტრუქციებს ;უცხ11.14.მ ოსწავლე განსაზღვრავს კითხვის მიზანს და შესაბამისად იყენებს კითხვის სხვადასხვა სახეობას;
უცხ.11.18.მოსწავლე მიმართავს წერის სათანადო სტრატეგიებს.
|
წინასწარი ცოდნა
|
მოსწავლეებმა ისწავლეს ტექსტი:“
რა არის ეკოლოგია?“ ,აქვთ შესაბამისი სიტყვების მარაგი, აქვთ ნასწავლი საჭირო მოდელები
და კონსტრუქციები.
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
|
სასწავლო მასალა და ტაქნიკური რესურსები
|
წიგნი, ლექსიკონი,ინტერნეტში მოპოვებული მასალა,დაფა, ცარცი
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
გონებრივი იერიში:“ეკოლოგიური კატასტროფა“ (5წთ) სტრატეგია“ვიცი-ვისწავლე“ მოსწავლეები
ავსებენ პირველ სვეტს, ტექსტის წაკითხვის შემდეგ-მეორეს.(18წთ) კითხვებზე პასუხების გაცემა(ინფორმაციის
ტექსტში მოძიება)(7წთ.)
ცხრილის“რით არის გამოწვეული ეს მოვლენები“-ს შევსება(6წთ) წერითი დავალებების
შესრულება(6წთ) მოსწავლეების
შეფასება,ს/დ :ესე „როგორ გადავარჩინოთ ბუნება?“(3წთ.)
|
вторник, 17 апреля 2012 г.
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий